Ošetření ultrazvukovou špachtlí

  • Zobrazeno: 3669

Ultrazvuk odstraňuje odumřelé buňky svrchní vrstvy pokožky a přispívá tak k buněčné obnově pokožky.

  • odstraňuje odumřelé kožní buňky
  • uzavírá rozšířené póry
  • redukuje projevy akné a zabraňuje jeho tvorbě
  • čistí pleť
  • snižuje tvorbu kožního mazu
  • exfoliací připravuje pokožku pro následné zapracování účinných látek do střední vrstvy pokožky, tzv. mezoterapii

Princip ošetření ultrazvukovou špachtlí

Stárnutí kůže nezávisí pouze na biologickém věku, ale je mnohdy umocněno vlivem životního prostředí, škodlivinami, léky, kouřením, stresem a nesprávným přístupem k opalování. Zdraví kůže - pokud jde o vzhled i její funkci závisí na řadě faktorů, které se navzájem ovlivňují:

  • faktory působící na regeneraci kůže
  • faktory zastavující růst buněk
  • enzymy a buněčné mechanismy sloužící k opravě lokálních poškození

Tyto mechanismy musí být stále aktivní a zejména v rovnováze. Jejich nerovnováha způsobuje více či méně hluboké vrásky, zesílení kůže, stařecké skvrny, hyperkeratózu, ztrátu vlhkosti a pružnosti. Poškozují také mikrocirkulaci, což se odráží ve zhoršeném zásobení i odvodu zplodin metabolismu kožních buněk a následně také v poškození pojivových vláken ve škáře, kde je zadržována voda.

ULTRAZVUK

Proti předčasnému stárnutí pleti lze dnes zakročit pomocí ultrazvukového přístroje , které kůži omlazuje a brání právě jejímu předčasnému stárnutí. Speciální pracovní hlavice s vnitřním systémem využívá procesu kavitace. Hlavice přístroje obsahuje kovovou špachtli, ohnutou v úhlu 45°, což je velmi důležité!. Díky tomuto úhlu se ultrazvukové vlny mohou šířit po celém povrchu kůže a kladně ovlivňovat uvolňování odumřelých buněk z kožního povrchu. Kromě toho špachtle po kůži také perfektně klouže.

HYDRATACE POVRCHU KŮŽE I VNITŘNÍHO PROSTŘEDÍ

Ultrazvuk mikronizuje aktivní látku a transportuje ji do kůže (sonoforéza). Díky osmotickému jevu, který se aktivuje střídavým stlačováním a rozpínáním mezibuněčné tekutiny, se dosahuje výrazné hydratace.

VYROVNÁNÍ METABOLISMU

V kombinaci s vhodným přípravkem ultrazvuk zmírňuje zvýšené nežádoucí Mikromasážní účinek ultrazvuku zlepšuje mikrocirkulaci, zvyšuje přísun kyslíku, stimuluje syntézu kolagenu a elastinu.

Čištění pleti – hloubkové čištění a peeling. Nejdříve můžeme použít dezinkrustační roztok jako masku - nanesením přípravku na gázovou masku a přiložit na 10 minut na ošetřované partie (obličej, záda, dekolt apod.). Tento přípravek má změkčující účinek. Potom namáčíme kosmetické tamponky do vody a průběžně jimi zvlhčujeme kůži během čistící funkce ultrazvukové špachtle (viz. návod).
Ošetření proti vráskám - vhodné pro každý typ pleti jakmile se objeví první vrásky. Po důkledném čištění pleti za pomoci ultrazvukové špachtle (5 -10 min) následně naneseme sérum s obsahem koncentrované kyseliny hyaluronové a zapracujeme ultrazvukem (asi 10 min). Můžeme nechat ještě působit cca dalších 10 min. Poté pleť otřeme navlhčenými vatovými tamponky.
Vysoce hydratační ošetření - vyživuje a hydratuje, vhodné zejména na zralou a suchou pleť hydratační sérum či vysoce hydratační krém a zapracujeme ultrazvukem . Potom můžeme nanést ještě masku, s obsahem kyseliny hyaluronové a necháme působit asi 20 min.

VYBĚLUJÍCÍ ÚČINEK

pigmentační projevy a posiluje antioxidační mechanismy. Pomocí vhodných bělících prostředků jde dosáhnout viditelného efektu Ošetření proti pigmetovým skvrnám - po důkledném čištění pleti za pomoci ultrazvukové špachtle následně naneseme sérum s bělícím účinkem zapracujeme

Popis procedůry: odlíčení a tonizace pleti, úprava obočí čištění ultrazvukem, zapracování vhodného séra ultrazvukem, maska dle typu pleti, závěrečný krém.